
Vedle stanice londýnského metra Canary Wharf Station je dok do kterého zámořské lodě dovážely v minulosti čaj, cukr a rum ze západní Indie. Dnes na jedné straně sídlí Barclays Investment Bank, Credit Suisse AG a Morgan Stanley, na druhé pak J.P.Morgan, BNY Mellon a Citibank. Odhaduje se, že jen postavení této stanice zvedlo cenu okolních pozemků za prvních pět let o dvě miliardy liber (asi 58 miliard korun).
Proč se to tu jmenuje Isle of Dogs tj. Ostrov psů, se s jistotou neví. Snad pro výběhy svých psů, které sem situoval Jindřich VIII. Když začalo místo v polovině dvacátého století upadat, vláda Margaret Thatcherové se roku 1981 rozhodla prostor revitalizovat a založila London Docklands Development Corporation (LDDC) pro potřeby lehkého průmyslu.
Po zhroucení trhu s nemovitostmi v roce 1990 se však situace tak trochu opakovala a zájem o Ostrov psů se začal vytrácet. V roce 1995 se opět začalo s hledáním nového využití a zřejmě hlavní život místu přinesla linka a stanice podzemky, která sem byla přivedena. I když pravad, v těchto úsecích je to spíše nadzemní dráha a to až téměř před Oxford, kde se opět dostává do podzemí, aby překonala řeku.
Dnes je Canary Wharf na Isle of Dogs londýnským finančním centrem. Mnoho skladů patřících k blízkým dokům tak ustoupilo zářivě lesklým mrakodrapům.
A k té vůni, ono to zde asi nikdy nijak zvlášť nevonělo, to jsou jen takové romantické vzpomínky na dávné zámořské cesty lodí, které se mnohdy vracely právě sem.
Isle of Dogs (Ostrov psů) Isle of Dogs, Londýn Isle of Dogs, Londýn Isle of Dogs, Londýn